2,686,228 unikalne wizyty
Nawigacja
Strona główna
Krótko o nas
Zarząd OSP
Komisja Rewizyjna OSP
Strażacy OSP
Historia OSP
Remiza
Pojazdy OSP
Statystyki akcji
Przegląd interwencji
Projekt - GBA
Projekt - Holmatro
Nabór do OSP/MDP
Galeria zdjęć
Filmy
Lokalizacja remizy
Dane kontaktowe

Święty Florian - nasz patron
Alarmowanie o zagrożeniu
Stopnie w OSP
Alarmowanie OSP

Kontakt z adminem
Wyszukiwarka
Rozkład jazdy autobusów
Linki

Facebook
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Najnowsze informacje OSP Polanica-Zdrój
Pożar samochodu osobowego w Polanicy | Urodziny OSP Polanica-Zdrój! | Wizyta przedszkolaków | Święto Odzyskania Niepodległości | Pomoc policji | Pomoc dla pogorzelców ze Szczytnej | Neutralizacja plamy oleju w Polanicy | Tragiczny pożar w Szczytnej | Plama oleju na ulicach miasta | Kurs dowódców OSP |
Powitanie
Witamy na stronie Ochotniczej Straży Pożarnej w Polanicy-Zdroju.
Pragniemy podzielić się z Wami tym,
czym zajmujemy się na co dzień,
a także historią naszej jednostki.

OSP Polanica-Zdrój
Pożar samochodu osobowego w Polanicy
W sobotę, 22. listopada ok. godziny 18:50 doszło do pożaru samochodu osobowego przy ulicy Łąkowej. O 18:54 Dyżurny PSK w Kłodzku zaalarmował naszą jednostkę. Do zdarzenia wyjechały dwa zastępy: GBA Mercedes i GBA Star.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia dowódca potwierdził informację zgłaszającego. Pożarem objęty był samochód marki Audi A3. Po kilku minutach na miejsce dojechał również zastęp z JRG PSP Kłodzko - GBA Mercedes. Pojazd udało się ugasić przed przybyciem strażaków z Kłodzka. Spaleniu uległa komora silnika oraz maska samochodu.
Działania zastępów ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu gaśniczego wody w natarciu.
W akcji ratowniczo-gaśniczej udział wzięły siły i środki:
- GBA 2,5/20 - Mercedes Atego 1329 AF - OSP KSRG Polanica-Zdrój
- GBA 2/16 - Star 266 - OSP KSRG Polanica-Zdrój
- GBA 2,5/20 - Mercedes Atego 1329 AF - JRG PSP Kłodzko
- Nissan Pathfinder - Komisariat Policji w Polanicy-ZdrojuUrodziny OSP Polanica-Zdrój!
Dokładnie dzisiaj przyda 69. rocznica założenia OSP Polanica-Zdrój. Powojenna historia pożarnictwa w Polanicy sięga 1945 roku. Jednostka już na ziemiach polskich powstała jesienią tego roku. Stało się to głównie za sprawą ludzi, którzy ze "strażactwem" mieli do czynienia nie po raz pierwszy. Ludźmi, którzy ponieśli największe zasługi w powołaniu do życia OSP byli niewątpliwie druhowie Jan Okuliński i Bronisław Woszczyna. Najstarsze dokumenty źródłowe, do których udało się dotrzeć pozwoliły mi ustalić, że oficjalną datą rozpoczęcia działalności przez OSP jest 21. listopada 1945 r. W tym dniu pierwszym prezesem OSP wybrany został ówczesny wiceburmistrz Polanicy Zdroju Mieczysław Pokorski.

Wizyta przedszkolaków
Dzisiaj, tj. 18. listopada w naszej remizie gościły przedszkolaki z Wesołego Przedszkola w Bajkowej Krainie. Dzieci mogły poznać umundurowanie, sprzęt strażacki, usiąść w wozie i wiele ciekawostek z życia straży. Wszyscy byli bardzo dzielni - prawie jak strażacy! :)
Mamy nadzieję, że podobało się młodym przyjaciołom w naszej remizie i jeszcze nas kiedyś odwiedzą. Być może wśród nich rosną nasi następcy i następczynie?

/Marzena

Święto Odzyskania Niepodległości
11. listopada 2014 miały miejsce miejskie obchody rocznicy Odzyskania Niepodległości. Rozpoczęły się one od uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym pw. WNMP. Msze odprawił ksiądz prałat Antoni Kopacz. Uczestniczyły w niej poczty sztandarowe polanickich szkół, Armii Krajowej, Sybiraków, KP RM oraz OSP Polanica, władze miasta, przedstawiciele naszej jednostki oraz licznie zebrani mieszkańcy Polanicy-Zdroju. OSP Polanica-Zdrój reprezentowali: prezes Janusz Marnik, sekretarz Robert Pituła, członek zarządu Stanisław Paluszek, członek komisji rewizyjnej Krystian Bachanek, Artur Oberda i Jakub Marnik.
Kolejnym punktem uroczystości było złożenie kwiatów na grobach bohaterów narodowych.
Część oficjalna odbyła się w Teatrze Zdrojowym. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych i odśpiewaniu hymnu, przemówili: dyrektor Gimnazjum im. dr. J. Matuszewskiego - mgr inż. Teresa Pituła oraz burmistrz Polanicy - mgr inż. Jerzy Terlecki. W programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie Przedszkola Gromadka Niedźwiadka i Gimnazjum im. dr. J. Matuszewskiego. Na koniec uroczystości został wyświetlony film o kardynale Gulbinowiczu. Postać księdza kardynała przybliżył ksiądz prałat Kopacz.
W historii powszechnej dzień 11. listopada 1918 r. zapisał się jako data zakończenia I wojny światowej. Natomiast w Polsce 11. listopada uznawany jest symbolicznie za pierwszy dzień niepodległej Rzeczypospolitej.

Pomoc policji
7. listopada o 21:25 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Kłodzku zadysponował jeden zastęp z OSP Polanica-Zdrój (GBA Mercedes) do pomocy policji w otwarciu mieszkania. Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy z drabiny podjęli próbę wejścia do mieszkania. Okazało się, że mieszkający tam mężczyzna spał i jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.
Działania zastępu ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podjęciu próby wejścia do mieszkania przez okno.
W działaniach udział wzięły następujące siły i środki:
- GBA 2,5/20 - Mercedes Atego 1329AF - OSP KSRG Polanica-Zdrój
- policja.

Telefony alarmowe
Translate our website

Zegar
Losowa Fotka
Partner strategiczny
Projekt


Współpraca
Kontakt z adminem
Redaktor naczelny

Robert Pituła

Sekretarz OSP

636479

e-mail:
robert@osp.polanica.pl